Gemeenteavond

De gemeenteavond op dinsdag 13 november was een interessante en leerzame avond. Rond de 40 gemeenteleden luisterden naar de inleiding van ds. Bloemert over de viering van het Heilig Avondmaal. In de nota ‘Back to basics’ van de landelijke PKN  staat beschreven hoe wij als Protestantse Kerk terug moeten naar de kern. Het geloof en de geloofsgemeenschap zijn de basis om van daaruit volop kerk in de samenleving te zijn als gemeente van Jezus Christus. Ds. Bloemert refereert aan de woorden van Maarten Luther: de sacramenten Doop en Avondmaal horen bij elkaar. Bij de viering van het Avondmaal mag het vieren merkbaar zijn. Jezus is gastheer, wij zijn welkom aan Zijn tafel en zijn verbonden rond de tafel. Binnen de PKN-gemeenten wordt het Avondmaal in verschillende frequentie en vormen gevierd. Inhoud van de viering is belangrijk maar ook de vorm; zittend aan de tafel, in de kring, lopend (in beweging zijn!), zittend en doorgeven aan elkaar. De manier van vieren en de nodiging zijn in onze beide gemeenten geworteld in een jarenlange traditie en geloofsbeleving. Belangrijk is om vanuit die traditie met elkaar in gesprek te gaan en te blijven. In de Bijbel lezen we dat Jezus zegt: kom met uw hele huis en laat de kinderen tot Mij komen. Kinderen horen erbij in de gemeente én in de diensten. Geloofsonderricht is hierbij noodzakelijk! Hoe gaan we in het gezin én in de kerk en gemeente om met de kinderen? Als kinderen in de kerk zijn bij de viering van het Avondmaal zijn ze zich terdege bewust van de gebeurtenis. Op welke manier kunnen we ze erbij betrekken? 
terug

Inschrijven nieuwsbrief

U kunt zich via deze link aanmelden voor de wekelijkse nieuwsbrief:
Aanmelden nieuwsbrief

Agenda

Vesper in de Johanneskerk

ma 30 mrt 2026 om 19:00

Vesper in de Johanneskerk

di 31 mrt 2026 om 19:00

Morgengebed

wo 01 apr 2026 om 08:30

Vesper in de Johanneskerk

wo 01 apr 2026 om 19:00

Dorpskerk

do 02 apr 2026 om 19:00 Voorganger: Ds. Evelyn Quaak-Kloet
Heilig Avondmaal
Collecte: Diaconaal Steunfonds

Johanneskerk

vr 03 apr 2026 om 19:00 Voorganger: Ds. Evelyn Quaak-Kloet 

Dorpskerk

za 04 apr 2026 om 21:00 Voorganger: Ds. Evelyn Quaak-Kloet 

Johanneskerk

zo 05 apr 2026 om 09:45 Voorganger: Ds. Evelyn Quaak-Kloet Collecte: KiA Paascollecte Werelddiaconaat

Dorpskerk

zo 12 apr 2026 om 10:00 Voorganger: Ds. L. de Kam uit Middelburg Collecte: Pastoraat en eredienst

Johanneskerk

zo 19 apr 2026 om 10:00 Voorganger: Ds. Evelyn Quaak-Kloet Collecte: Plaatselijk Diaconaat

Dorpskerk

zo 26 apr 2026 om 10:00 Voorganger: Ds. M. de Zeeuw uit Veere Collecte: Restauratiefonds

Johanneskerk

zo 03 mei 2026 om 10:00 Voorganger: Ds. L.C.P. Deventer uit Kapelle Collecte: Onderhoud kerkelijke gebouwen

Kerkomroep





Om  kerkdiensten te volgen met beeld en geluid kunt u onderstaande link gebruiken om rechtstreeks naar de pagina van onze kerken te gaan, u kunt ook diensten terug kijken/beluisteren:
Dorpskerk- Aagtekerke
Johanneskerk - Domburg

Collecte

De collectedoelen voor iedere zondag worden vermeld op de nieuwsbrief met het collectedoel en het daarbij horende rekeningnummer.  Ook als u de kerkdienst online volgt kunt u bijdragen aan  de wekelijkse collecten voor Diaconie en Kerkbeheer.  De rekening nummers zijn:
Diaconie: NL91RABO 0314 9475 23 t.n.v. Diaconie PG Aagtekerke-Domburg.




Kerkbeheer: NL14 RABO 0314 4149 24 t.n.v. PG Aagtekerke-Domburg
Alle doelen van harte aanbevolen. God zegene u en uw gaven!





 

Contact

Predikant
Kerkenraad
 


×